• Huvudsponsorer

Tisdag Tis 12 Mars Mar
Torsdag Tor 14 Mars Mar
Lördag Lör 23 Mars Mar
Måndag Mån 25 Mars Mar
Onsdag Ons 27 Mars Mar
Fredag Fre 29 Mars Mar
Söndag Sön 31 Mars Mar
Söndag Sön 7 April Apr
Tisdag Tis 9 April Apr
Torsdag Tor 11 April Apr
Lördag Lör 13 April Apr
Måndag Mån 15 April Apr
Söndag Sön 21 April Apr
Tisdag Tis 23 April Apr
Idag 25 April Apr
Lördag Lör 27 April Apr
Tisdag Tis 30 April Apr
Torsdag Tor 2 Maj Maj
Lördag Lör 4 Maj Maj

Matchens knatte 2018/2019

Inför varje hemmamatch i Scandinavium presenteras Matchens knatte som spelar i ett av våra ungdomslag.

15 september 2018: Frölunda-Djurgården
Cornelia Andersson.

18 oktober 2018: Frölunda-Luleå
Jayden Viklund.

20 oktober 2018: Frölunda-HV 71
Axel Karlsson.

30 oktober 2018: Frölunda-Örebro
Valentino Karlsson.

1 november 2018: Frölunda-Malmö
Jamie Jonemark.

3 november 2018: Frölunda-Linköping
Xander Nilsson.

13 november 2018: Frölunda-Skellefteå
Leon Ambertsson.

23 november 2018: Frölunda-Färjestad
Alexander Lechtaler.

27 november 2018: Frölunda-Rögle
Ville Nyberg.

29 november 2018: Frölunda-Brynäs
Tim Dahlqvist.

8 december 2018: Frölunda-Växjö
Vilja Strömblad.

21 december 2018: Frölunda-Timrå
Vincent Strömblad.

26 december 2018: Frölunda-Luleå
Emil Perlhede.

30 decemebr 2018: Frölunda-Rögle
Emilia Ljunggren.

5 januari 2019: Frölunda-Timrå
Lotus Puig- Cavlin

17 januari 2019: Frölunda-Färjestad
Filippa Wier

26 januari 2019: Frölunda-Djurgården
Jonathan Carlsson.

12 februari 2019: Frölunda-Växjö
Josefina Nilsson, Leah Lundqvist.

16 februari 2019: Frölunda-Skellefteå
Julia Andreasson.

21 februari 2019: Frölunda-Mora
Ozzian Ferrero Ryttefors.

26 februari 2019: Frölunda-Malmö
Milou Kallin.

28 februari 2019: Frölunda-Örebro
Malte Andersson.

5 mars 2019: Frölunda-Linköping
Adam Amini.

9 mars 2019: Frölunda-HV 71
Filippa Ljunggren.

14 mars: Frölunda-Brynäs
Theo Lignell.

23 mars: Frölunda-Malmö (kvart 1)
Sante Väärt.

27 mars: Frölunda-Malmö (kvart 3)
Julia Andreasson.

31 mars: Frölunda-Malmö (kvart 5)
Alfred Karpenman, Jayden Viklund.

9 april: Frölunda-Luleå (semi 2):
Ville Nyberg, Ozzian FerreroRytefors.

13 april: Frölunda-Luleå (semi 4):
Filippa Ljunggren, Emil Perlhede.

21 april: Frölunda-Djurgården (final 1):
Axel Karlsson, Jamie Jonemark.