Easton

    Kontakt

    Tel: +46 (0)31 - 708 16 80
    Fax: +46 (0)31 - 18 97 06
    E-post: kontakt@frolundaindians.com

    Kontorets ordinarie öppettider

    Måndag till torsdag: 09:00-16:00
    Fredag: 09:00-15:00

    Lunch alla dagar 12:00-13:00

    OBS: Hemmamatcher vardagar stänger kontoret klockan 12:00.

    Besöksadress

    Frölunda Hockey Club
    Frölundaborgs Isstadion
    414 76 Göteborg

    Boxadress

    Frölunda Hockey Club
    Box 12127
    402 42 Göteborg

    E-post

    Kontakt med en viss person sker via e-postadressen fornamn.efternamn@frolundaindians.com utifrån namnen nedan.

    Klubbdirektör

     

    vakant
    Klubbdirektör
    Telefon: 031 - 708 16 80 

     

    EKONOMI

    Lars Axelsson
    Ekonomichef
    Telefon: 031-708 16 80
    lars.axelsson@frolundaindians.com

    Anette Sommar
    Ekonomi
    Telefon: 031-708 16 94
    anette.sommar@frolundaindians.com

     

    Riitta Persson
    Ekonomiassistent
    Telefon: 031 - 708 16 80

    Sport

     

    Christian Lechtaler
    General manager
    christian.lechtaler@frolundaindians.com

     

    Fredrik Sjöström
    Scout/assisterande sportchef
    fredrik.sjostrom@frolundaindians.com

     

    Andreas Karlsson
    Huvudtränare J20
    andreas.karlsson@frolundaindians.com

     

    Lasse Berntsson
    Ass tränare J20
    lars.berntsson@frolundaindians.com

     

    Pierre Johnsson
    Huvudtränare J18
    pierre.johnsson@frolundaindians.com

     

    Andreas West
    Ass tränare J18
    andreas.west@frolundaindians.com

     

    Björn Liljander
    Ansvarig hockeygymnasiet/spelarutvecklare
    Telefon: 0734-32 00 95
    bjorn.liljander@frolundaindians.com

     

    Mikael Ström
    Utvecklingsansvarig Academy & Ungdom
    Telefon: 0707-50 95 30
    mikael.strom@frolundaindians.com

     

    Göran Pegenius
    Regionsutveckling
    Telefon: 0709-450446
    goran.pegenius@frolundaindians.com

       
     

    Patric Rydén
    Ungdomsansvarig
    Telefon: 0708 - 11 13 97
    patric.ryden@frolundaindians.com

     

    Tobias Johansson
    Head Coach U16E
    Mobiltelefon: 0709-12 61 11
    E-mail: tobias.johansson@frolundaindians.com

    Marknad

     

    Lotta Algotsson
    Marknad
    Telefon: 031 - 708 16 84
    lotta.algotsson@frolundaindians.com

     

    Kristina Bodin
    Tjänstledig
    Marknad
    Telefon: 031 - 708 16 80

     

    Malin Carlander
    Marknad
    Telefon: 031 - 708 16 80

     

    Jonas Esbjörs
    Marknad & Säljare
    Telefon: 0734-44 22 22
    jonas.esbjors@frolundaindians.com

     

    Robert Jonsson
    Försäljnings-/Marknadschef
    Telefon: 0763-92 28 11
    robert.jonsson@frolundaindians.com

     

    Stefan Larsson
    Marknad & Säljare
    Telefon: 031 - 708 16 88
    0709-90 64 24
    stefan.larsson@frolundaindians.com

     

    Lisa Wadell
    Marknadskommunikation
    Telefon: 031-708 26 48
    0709-46 76 02
    lisa.wadell@frolundaindians.com

     

     

    Nathalie Martin
    Biljettkoordinator
    Telefon: 0702-04 68 73
    nathalie.martin@frolundaindians.com

     

       

     

     

    Information

     

    Peter Pettersson Kymmer
    Press-/informationschef
    Telefon: 0705-89 40 32
    peter.kymmer@frolundaindians.com

    Säkerhet

     

    Bertil Carlsson
    Säkerhetschef
    Telefon: 031 - 708 16 96
    bertil.carlsson@frolundaindians.com

    Merchandise

     

    För frågor rörande merchandise och webshop kontakta Intersport enligt nedan:

    Vill du komma i kontakt med oss vänligen använd nedanstående två mailadresser beroende på vilket ärende som passar bäst:

    Skriv alltid FHC i ämnesraden.

    För frågor beträffande butiken, produkterna eller kanske idéer på design och nya produkter, vänligen kontakta oss på webshop@intersport.se

    För frågor beträffande en befintlig order vänligen kontakta oss på weblager@intersport.se
    OBS! Glöm inte att ange ditt ordernummer alternativt bifoga orderbekräftelsen.

     

     
     

    Copyright © 2011-2014 Frölunda Indians

    Produktion och drift: Sports Editing Sweden AB