Easton

    Kontakt

    Tel: +46 (0)31 - 708 16 80
    Fax: +46 (0)31 - 18 97 06
    E-post: kontakt@frolundaindians.com

    Kontorets ordinarie öppettider

    Måndag till torsdag: 09:00-16:00
    Fredag: 09:00-15:00

    Lunch alla dagar 12:00-13:00

    OBS: Hemmamatcher vardagar stänger kontoret klockan 12:00.

    Besöksadress

    Frölunda Hockey Club
    Frölundaborgs Isstadion
    414 76 Göteborg

    Boxadress

    Frölunda Hockey Club
    Box 12127
    402 42 Göteborg

    E-post

    Kontakt med en viss person sker via e-postadressen fornamn.efternamn@frolundaindians.com utifrån namnen nedan.

    Ordförande

    Mats Grauers
    Telefon: 0730-66 30 20
    mats.grauers@frolundaindians.com

    Ekonomi

    Lars Axelsson
    Ekonomichef
    Telefon: 031-708 16 80
    lars.axelsson@frolundaindians.com

    Anette Sommar
    Ekonomi
    Telefon: 031-708 16 80
    anette.sommar@frolundaindians.com

    Riitta Persson
    Ekonomiassistent
    Telefon: 031-708 16 80
    riitta.persson@frolundaindians.com

    Försäljning

    Robert Jonsson
    Försäljningschef, företagsmarknad
    Telefon: 0763-92 28 11
    robert.jonsson@frolundaindians.com

    Stefan Larsson
    Säljare
    Telefon: 031-708 16 88
    0709-90 64 24
    stefan.larsson@frolundaindians.com

    Jonas Esbjörs
    Säljare
    Telefon: 0734-44 22 22
    jonas.esbjors@frolundaindians.com

    Niklas Moberg
    Säljare
    Telefon: 0708-18 46 61
    niklas.moberg@frolundaindians.com

    Malin Carlander
    Försäljning
    Telefon: 031-708 16 80
    malin.carlander@frolundaindians.com

    Marknad

    Hans Svensson
    Marknadschef
    Telefon: 0708-45 54 00
    hans.svensson@frolundaindians.com

    Lisa Wadell
    Marknadsansvarig Brand Communications & Event
    Telefon: 031-708 26 48
    0709-46 76 02
    lisa.wadell@frolundaindians.com

    Nathalie Martin
    Publik- och biljettansvarig Privatmarknad 
    Telefon: 0702-04 68 73
    nathalie.martin@frolundaindians.com

    Lotta Algotsson
    Biljetter 
    Telefon: 031-708 16 84
    lotta.algotsson@frolundaindians.com

    Bertil Carlsson
    Säkerhet
    Telefon: 031-708 16 96
    bertil.carlsson@frolundaindians.com

    Media/information

    Peter Pettersson Kymmer
    Press-/informationschef
    Telefon: 0705-89 40 32
    peter.kymmer@frolundaindians.com

    Sport

    Christian Lechtaler
    General manager
    christian.lechtaler@frolundaindians.com

    Fredrik Sjöström
    Assisterande sportchef/scout
    fredrik.sjostrom@frolundaindians.com

    Mikael Ström
    Utvecklingsansvarig Academy och ungdom
    Telefon: 0707-50 95 30
    mikael.strom@frolundaindians.com

    Patric Rydén
    Ungdomsansvarig
    Telefon: 0708-11 13 97
    patric.ryden@frolundaindians.com

    Mariana Lindberg
    Ungdomskoordinator
    Telefon: 0733-86 02 95
    mariana.lindberg@frolundaindians.com

    Björn Liljander
    Ansvarig hockeygymnasium/spelarutvecklare
    Telefon: 0734-32 00 95

    Göran Pegenius
    Regionsutveckling
    Telefon: 0709-45 04 46
    goran.pegenius@frolundaindians.com

    Johan Benker
    Huvudtränare J20
    johan.benker@frolundaindians.com

    Andreas Pietilä
    Assisterande tränare J20
    andreas.pietila@frolundaindians.com

    Pierre Johnsson
    Huvudtränare J18
    pierre.johnsson@frolundaindians.com

    Andreas West
    Assisterande tränare J18
    andreas.west@frolundaindians.com

    Tobias Johansson
    Huvudtränare U16 Elit
    Telefon: 0709-12 61 11
    tobias.johansson@frolundaindians.com

    Merchandise

     

    För frågor rörande merchandise och webshop kontakta Intersport enligt nedan:

    Vill du komma i kontakt med oss vänligen använd nedanstående två mailadresser beroende på vilket ärende som passar bäst:

    Skriv alltid FHC i ämnesraden.

    För frågor beträffande butiken, produkterna eller kanske idéer på design och nya produkter, vänligen kontakta oss på kundservice@intersport.se

    För frågor beträffande en befintlig order vänligen kontakta oss på weblager@intersport.se
    OBS! Glöm inte att ange ditt ordernummer alternativt bifoga orderbekräftelsen.

     

     
     

    Copyright © 2011-2015 Frölunda Indians

    Produktion och drift: Sports Editing Sweden AB