Kontakt

Tel: +46 (0)31 - 708 16 80
Fax: +46 (0)31 - 18 97 06
E-post: kontakt@frolundaindians.com

Kontorets ordinarie öppettider

Måndag till torsdag: 09:00-16:00
Fredag: 09:00-15:00

Lunch alla dagar 12:00-13:00

OBS: Hemmamatcher vardagar stänger kontoret klockan 12:00.

Besöksadress

Frölunda Hockey Club
Frölundaborgs Isstadion
414 76 Göteborg

Boxadress

Frölunda Hockey Club
Box 12127
402 42 Göteborg

E-post

Kontakt med en viss person sker via e-postadressen fornamn.efternamn@frolundaindians.com utifrån namnen nedan.

Klubbdirektör

 

vakant
Klubbdirektör
Telefon: 031 - 708 16 80 

 

EKONOMI

Anette Sommar
Ekonomichef
Telefon: 031-708 16 94
anette.sommar@frolundaindians.com

 

Riitta Persson
Ekonomiassistent
Telefon: 031 - 708 16 80

Sport

 

Christian Lechtaler
Sportchef
Tel: 031-708 16 80 

 

Fredrik Sjöström
Scout/säljare
fredrik.sjostrom@frolundaindians.com

 

Andreas Karlsson
Huvudtränare J20
Telefon: 031-708 16 80

 

 

Lasse Berntsson
Ass tränare J20
Telefon: 031-708 16 80

 

Pierre Johnsson
Huvudtränare J18
Mobiltelefon: 031-708 16 80

 

Andreas West
Ass tränare J18
Telefon: 031-708 16 80

 

 

Björn Liljander
Ansvarig hockeygymnasiet/spelarutvecklare
Telefon: 0734-32 00 95
bjorn.liljander@frolundaindians.com

 

Mikael Ström
Utvecklingsansvarig Academy & Ungdom
Telefon: 0707-50 95 30
mikael.strom@frolundaindians.com

 

Göran Pegenius
Regionsutveckling
Telefon: 0709-450446
goran.pegenius@frolundaindians.com

   
 

Patric Rydén
Ungdomsansvarig
Telefon: 0708 - 11 13 97
patric.ryden@frolundaindians.com

 

Tobias Johansson
Head Coach U16E
Mobiltelefon: 0709-12 61 11
E-mail: tobias.johansson@frolundaindians.com

Marknad

 

Lotta Algotsson
Marknad
Telefon: 031 - 708 16 84
lotta.algotsson@frolundaindians.com

 

Kristina Bodin
Marknad
Telefon: 031 - 708 16 97

 

Malin Carlander
Marknad
Telefon: 031 - 708 16 80

 

Jonas Esbjörs
Marknad & Säljare
Telefon: 0734-44 22 22
jonas.esbjors@frolundaindians.com

 

Robert Jonsson
Försäljnings-/Marknadschef
Telefon: 0763-92 28 11
robert.jonsson@frolundaindians.com

 

Stefan Larsson
Marknad & Säljare
Telefon: 031 - 708 16 88
0709-90 64 24
stefan.larsson@frolundaindians.com

 

Lisa Wadell
Marknadskommunikation
Telefon: 031-708 26 48
0709-46 76 02
lisa.wadell@frolundaindians.com

 

 

Nathalie Martin
Biljettkoordinator
Telefon: 0702-04 68 73
nathalie.martin@frolundaindians.com

 

   

 

 

Information

 

Peter Pettersson Kymmer
Press-/kommunikationschef
Telefon: 0705-89 40 32
peter.kymmer@frolundaindians.com

Säkerhet

 

Bertil Carlsson
Säkerhetschef
Telefon: 031 - 708 16 96
bertil.carlsson@frolundaindians.com

Merchandise

 

För frågor rörande merchandise och webshop kontakta Intersport enligt nedan:

Vill du komma i kontakt med oss vänligen använd nedanstående två mailadresser beroende på vilket ärende som passar bäst:

Skriv alltid FHC i ämnesraden.

För frågor beträffande butiken, produkterna eller kanske idéer på design och nya produkter, vänligen kontakta oss på webshop@intersport.se

För frågor beträffande en befintlig order vänligen kontakta oss på weblager@intersport.se
OBS! Glöm inte att ange ditt ordernummer alternativt bifoga orderbekräftelsen.

 

 

 
 

Copyright © 2011-2014 Frölunda Indians

Produktion och drift: Sports Editing Sweden AB